سیستم afc

سیستم (جمع آوری خودکار کرایه AFC (Automatic Fair Collection به مجموعه ای از سامانه های سخت افزاری و نرم افزاری گفته می شود که در سیستم های حمل و نقل شهری برای تسهیل در پرداخت های خرد کرایه استفاده می شود. موارد کاربرد متداول آن معمولا در مترو، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، کرایه دوچرخه و پارکینگ هستند. برای سرعت عمل، کاهش هزینه های تراکنش و عدم اختلال در صورت مشکل در زیر ساخت های ارتباط، این سیستم ها به شکل offline عمل می کنند. عمل تسویه بین استفاده کنندگان در بازه های زمانی مثلا انتهای هر روز انجام می شود. البته در مترو به دلیل وجود زیر ساخت های شبکه ای مناسب، تراکنش ها به طور ONLINE با سرور چک می شوند. در AFC هر یک از شرکتهای متولی مثلا تاکسیرانی، یک پذیرنده نامیده می شود.

تاریخچه:

در ایران در سال ۱۳۷۷ بنا به درخواست شرکت متروی تهران به مدیریت وقت و در راستای راه اندازی اولین متروی ایران که تهران فلکه دوم صادقیه و کرج را به هم وصل می کرد، شرکت دنیای پردازش اقدام به راه اندازی سیستم AFC کرد. در آن زمان کارتهای بارکد به مردم ارائه می شد و هر شب داده ها از گیتها جمع آوری و با پردازش مبالغ، اعتبار همه کارت ها مجددا به دستگاه ها ارسال می شد.با توسعه خطوط مترو و نیاز به تکنولوژی روز، در سال ۱۳۸۰ اولین سیستم کارت بلیت با کارت مایفر با دستگاه‌های PW4000 که توسط دنیای پردازش طراحی و تولید شد، در متروی تهران نصب گردید. کارتهای مایفر دارای حافظه هستند که می‌توانند مبلغ اعتبار کارت را نگهداری کنند.
برای افزایش امنیت کارت ها، برای هر کارت رمز متغیر دسترسی بر اساس سریال کارت (در واقع SAM نرم افزاری) در نظر گرفته شد تا امکان تقلب در کارت ها به حداقل برسد. در سیستم های تولیدی الگوریتم های هوشمندی برای بازیابی خرابی مقدار اعتبار کارت در نظر گرفته شدند.
در سال ۱۳۸۲، کارتخوان مایفر دستگاه نیز برای اولین بار در ایران به تولید صنعتی رسید تا ضمن بومی شدن تکنولوژی و کاهش ارزبری، امکان هوشمند تر شدن کارتخوان فراهم شود.

tahamco.com

با توسعه این سیستم، در سال ۱۳۸۵پیست اسکی دیزین به گیت ها و AFC تجهیز شد که در دمای منهای ۳۰ درجه کار می کردند.
در سال ۱۳۸۷، نسل جدید سخت افزارهای PW9000 در اتوبوسرانی بیرجند بهره برداری شد. در این نسل در هر اتوبوس یک دستگاه کنسول راننده و دو دستگاه ولیدیتور برای دربهای عقب و جلو و نیز یک چاپگر برای بلیت¬های تک سفره در نظر گرفته شد و کارکرد رانندگان (تعرفه زنی) با زدن کارت پرسنلی رانندگان روی کنسول محاسبه شد.
در سال ۱۳۸۸، سخت افزار PW9000 براساس تجارب بهبود یافته و مسائلی مانند الکترواستاتیک چادر بانوان ایرانی و فیلتر الکتریکی بهبود یافته برای جلوگیری از آسیب نوسانات برق، در اتوبوسرانی شهر ارومیه به کار گرفته شد. از همان زمان پیشرفته ترین ساختار تخفیفات موجود در ایران براساس نوع کارت، زمان استفاده و نواحی در کارت، سخت افزار و نرم افزار لحاظ شد که هنوز هم در ایران بی رقیب می باشد. همچنین در کنار AFC، سیستم AVL  با طراحی وساخت دستگاههای تولید شرکت دنیای پردازش با عنوان (CARPC) برای مدیریت ناوگان و همچنین مدیریت چند رسانه ای صوت (اعلام ایستگاه) و مولتی مدیا (برای امکان تبلیغات درون اتوبوس ) به طور سازگار با AFC تعبیه و به کار گرفته شد.

سال ۱۳۸۹، نقطه عطفی برای AFC بود که در آن کل ناوگان اتوبوس شهر اصفهان تجهیز به AFC شد. تجارب غنی شرکت به همراه سیاست های مناسب شهرداری و اتوبوسرانی منجر به یکی از موفق ترین پروژه‏های AFC در اتوبوسرانی های ایران شد.

در سال ۱۳۹۰، ایده استفاده این سیستم در ایستگاههای دوچرخه، سینما و پارکینگ های عمومی، تاکسی رانی، کانتین اتوبوسرانی، ورودی مراکز تقریحی مانند باغ پرندگان مطرح و به سرعت پیاده سازی و اجرایی گردید و روزانه متوسط بیش از یک میلیون تراکنش پردازش می شود. و درحال حاضر سیستم در سه بخش اصلی شامل بخش مالی، بخش اتوبوسرانی و بخش خدمات شهری در حال کار می باشد ویژگی های برجسته برنامه AFC :

  1. تعریف متنوع ترین تخفیفات برای انواع کارتها با امکان زمانبندیهای منعطف
  2. حمایت از انواع پذیرنده
  3. سیستم مالی برای گزارشات و تسویه انواع شرکت ها وسازمانهای تابع
  4. امکان پیاده سازی تعرفه الکترونیک واتصال به سیستم حضورغیاب برای محاسبه کارکرد رانندگان در شیفت وشرایط کاری متنوع
  5. طراحی سیستم مدیریت پایگاه داده برای عدم تاخیرومحاسبه گزارشات در بازه زمانی طولانی
فهرست